nv logo

Az a rendkívüli megtiszteltetés érte a településünket, hogy a Nemzeti Vágta Igazgatósága a 800 éves jubileumi év alkalmából lovast indít Nyírbogdány nevében. Balogh Tibor Polgármester úr és a Nemzeti Vágta igazgatósága közötti jó kapcsolatának eredményeképpen 2019. évben is szurkolhatunk a Európa legnagyobb szervezett lovas versenysorozatának döntőjében a település nevében nevezett lónak és lovasának, Mellár Péter Bendegúznak. Nyírbogdány versenylovának indulását a Nemzeti Sport napilap, és a lapkiadó Mediaworks Hungary Zrt. támogatja.

 

2019. szeptember25-én Budapesten ünnepélyes ceremónián sorsolták ki a Nemzeti Vágta futamainak sorrendjét a Hadtörténeti Múzeumban. A futamokon induló települések neveit a Sorsládából húzták a hazai lovas élet ismert és jeles képviselői. A nagy múltú kulturális rendezvényt idén 12. alkalommal rendezik meg a Hősök terén október 19-20-án. Településünk delegációja Balogh Tibor polgármester, Terdik Tibor Pénzügyi Bizottság elnöke és Dr. Mátyás B. Szabolcs jegyző is részt vett a sorsoláson, ahol a Nemzeti Vágta vezetőségétől Lázár Vilmos elnőkétől, Bendes Csaba elővágta- és nevezési igazgatójától, Szotyori Nagy Kristóf versenyigazgatójától, valamint a Mediaworks Hungary Zrt. nevében Buzgó József operatív igazgatójától személyesen fogadhatták a gratulációt a 800 éves jubileumi év alkalmából való versenyen történő részvételért.

A sorsolás eredménye szerint Nyírbogdány lova a 12. előfutamon, Érd, Székelykeresztúr, Szilvásvárad, Füzérradvány, Kunadacs települések lovaival versenyez a döntőbe jutásért.

1.kép
Nemzeti Vágta zászlója

2.kép

„Vágtakard” vándordíj a Nemzeti Vágta győztes települése őrizheti egy éven át.

3.kép

A település delegációja a Nemzeti Vágta vezetőivel ( balról jobbra: Terdik Tibor Pü. Bizottság elnöke, Balogh Tibor polgármester, Lázár Vilmos a Nemzeti Vágta elnöke, Szotyori Nagy Kristóf a Nemzeti Vágta versenyigazgató, Bendes Csaba Nemzeti Vágta elővágta- és nevezési igazgatója, Dr. Mátyás B. Szabolcs jegyző)

4.kép

A település delegációja az indulást támogató Mediaworks Hungary Zrt. képviselőjével ( balról jobbra: Terdik Tibor Pü. Bizottság elnöke, Buzgó József Mediaworks Hungary Zrt. operatív igazgatója a Nemzeti Sport-csoport, Balogh Tibor polgármester, Dr. Mátyás B. Szabolcs jegyző)

5.kép

A település delegációja a Vágta Főkapitányával ( balról jobbra: Terdik Tibor Pü. Bizottság elnöke, Székely Tibornak, a Vágta Főkapitánya, Balogh Tibor polgármester, hagyomány őrző vágta huszár, Dr. Mátyás B. Szabolcs jegyző, Kaszás Géza színművész)

6.kép

A település delegációja az Országgyűlés Múzeumúnak kurátora és a Duna Tv műsorvezetője ( balról jobbra: Terdik Tibor Pü. Bizottság elnöke, Balogh Tibor polgármester, Rátonyi Krisztina műsorvezető, Dr. Kedves Gyula Országgyűlés múzeumjának kurátora, Dr. Mátyás B. Szabolcs jegyző)

7.kép

A lovas fesztivál egyik meghatározó jelképe a Vágta Sorstábla, amelyre futamonként kerültek fel a kisorsolt települések címerei.

8.kép

A 12. előfutam településéinek címerei

9.kép

Eszmecsere a Nemzeti Vágta elnökével

furott kut tajekoztatas

koronavirus

Nyertes pályázatok

sz2020

NYIRBOGDANY 800

településvédelem

Nyírbogdány DALA

E-ügyintézés

e ugyintezes

Kapcsolat

Nyírbogdány Község Önkormányzata
4511 Nyírbogdány, Kéki utca 2.
Tel.: +36 42 532 423
        +36 20 523 9410
onkormanyzatkukacnyirbogdany.hu
www.nyirbogdany.hu

facebook icon  youtube icon  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Hirdetmények

Önkormányzati választások 2019

választási.embléma

Időjárás

Booked
°
°
°
Nyirbogdany
,
7 napos előrejelzés

Weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k (sütik) alkalmazásába. Amennyiben nem egyezik bele, kérem zárja be az oldalt. Adatkezelési tájékoztató